Kepçe Kulak

Kulak normal şekil ve yerleşimde olduğu zaman çok fazla göze batmayan bir organdır. Belirgin yada kepçe olması özellikle çocukluk çağından itibaren görsel ve ruhsal sorunlara yol açabilir. Özellikle okul çağındaki kepçe kulak rahatsızlığı olan çocuklar arkadaşları tarafından alaycı davranışlara maruz kalabilirler. Bu nedenle dünya genelinde çocuklar okula başlamadan bu ameliyatın yapılması önerilir.

Dünyada kepçe kulak ameliyatlarında kullanılan 200’ den fazla teknik  bulunmaktadır. Bu yöntemlere kabaca dikişli yöntemler ve kıkırdak kesilmesine bağlı yöntemler olarak ikiye ayrılır. Biz hastalarımızda geri dönüşümlü olması ve kıkırdak yapıya zarar vermemesi nedeniyle dikişli yöntemleri kullanıyoruz.

Kepçe kulak ameliyatı çocukluk çağında genel anestezi altında yapılırken, erişkin yaşta lokal anestezi altında yapılabilir. Yaklaşık 2 saat süren bu ameliyat sonrası hastalarımıza ilk 3 hafta 24 saate yakın alın bandı kullanmalarını öneriyoruz. Yaklaşık 10 gün içinde kulakta oluşan şişlikler tamamen geçerken, hastalarımız 10 günün sonunda normal iş ve günlük hayatlarına dönebilirler.

İletişim

ErkekKadın

İletişim

ErkekKadın