Deri fazlası çok olmayan ve deri kalitesi iyi olan sadece kolda yağlanma şikayeti olan özellikle genç hastalarda ise sadece Vaser liposuction ile bu bölgedeki yağlardan kurtulup kolda sıkılaşmayı sağlamak mümkündür. Vaser ultrasonik etki ile yağları sıvı hale getirirken verdiği ısı etkisiyle fazla derinin sıkılaşmasını sağlar. 

Kol germe (brachioplasty) operasyonu yaklaşık 2 saat süren ve genel anestezi altında yapılan bir ameliyattır. Hastalarımızı anestezi etkisinden kurtulabilmeleri için 1 gece hastanede misafir etmekteyiz. Kol germe ameliyatlarından sonra hastalarımıza 6 hafta kadar kol korsesi kullanmasını öneriyoruz. Ameliyat sonrasında hastalarımız 1 hafta içinde normal yaşantılarına dönebilirler. Hastalar ameliyattan 10 gün sonra kardio egzersizlerine başlayabilirler. Kol kullanımını gerektiren egzersiz hareketleri ise ameliyattan 6 hafta sonra yapılabilir.

Kol germe ameliyatı tek başına uygulanabildiği gibi, son dönemde obezite cerrahisi sonucu yüksek miktarlarda kilo vermeye bağlı olarak vücudunun diğer bölgelerinde de sarkması olan hastalarımızda, karın germe, meme dikleştirme, uyluk germe gibi operasyonlar ile kombine olarak uygulanabilir. Bu ameliyat kombinasyonları yapılırken hastanın genel durumu, kan değerleri ve yapılacak ameliyatın büyüklüğü dikkate alınmalıdır.