Meme Büyütme (Meme İmplantı)

Kadınlar için sadece bir organ olmanın ötesinde, insanlık tarihinde kadınlık simgesi olarak görülmesi meme estetiğinin önemini arttırmaktadır. Meme estetiği estetik ameliyatlar içerisinde en fazla memnuniyete sahip operasyonlardan bir tanesidir. Memenin olması gereken yerleşimde ve ideal boyutta olması kadın hastalarımızın kendilerine olan güvenlerini yükseltmektedir.

Meme dokusu ergenlikten başlayarak bazı gelişim aşamalarını geçirerek ergenliğin sonunda olması gereken boyutlara ulaşır. Kalıtsal yada kazanılmış nedenler ile bu gelişimin yeterince olmaması, doğum sonrası yada kilo verme nedenleriyle meme boyutunun değişerek küçülmesi meme büyütme ameliyatlarına olan ihtiyacı doğurur.

Günümüzde meme büyütme ameliyatlarında en kesin ve güvenilir sonuç silikon meme protezleri kullanılarak yapılmaktadır. Bu ameliyatlar için kullandığımız iki tür silikon meme protezi vardır. Bunlar yuvarlak ve damla (anatomik  implant) implantlardır. Hangi tür ve büyüklükte implantın kullanılacağına ise hastanın ameliyat öncesi memesinin boyutlarına ve hasta isteğine göre karar verilir. Yuvarlak implantlar memenin üst kısmında daha fazla dolgunluk sağlarken, damla (anatomik) implantlar daha doğal bir meme görüntüsü sağlayabilir.

Meme implantları meme dokusu altına, göğüs kasının zarının altına(fasya altı) yada göğüs kası altına yerleştirilebilir. Hangi plana yerleştirileceğine ameliyat öncesinde hastanın var olan meme dokusunun miktarına göre karar verilir. Hangi bölgeye konulursa konulsun, meme protezi memenin içine değil memenin altına konur yani implant aslında memenizin içinde değildir. Bu nedenle hastalarımızın ameliyat sonrası doğum yaptıkları takdirde süt vermelerini engellemez.

Meme büyütme ameliyatı 1,5 saat süren bir operasyondur ve genel anestezi altında yapılır. Meme altından yapılan 4-5 cm’lik kesi ile girilerek implant yerleştirilir. Hasta ameliyat sonrası herhangi bir pansumana ihtiyaç duymaz. Hastalarımızı ameliyat sonunda bir gece hastanede misafir ediyoruz. Ameliyatın ertesi gününde sporcu sütyeni giydirdiğimiz hastalarımıza, sporcu sütyenlerini yada balensiz bir sütyeni 6 hafta giymelerini tavsiye ediyoruz. Hastalarımız ameliyattan 1 hafta sonra günlük yaşamına dönebiliyor.

Meme büyütme ameliyatlarından 10 gün sonra kol kullanımı gerekmeyen spor aktiviteleri yapılabilirken, rutin bir egzersiz programına dönmek için hastalarımızın 6 hafta beklemelerini öneriyoruz.

İletişim

ErkekKadın

İletişim

ErkekKadın