Meme küçültme ameliyatının süresi yaklaşık 3 saattir. Ameliyat sonunda hastaların 2 adet dreni olur ve bu drenler 2 gün içerisinde çekilir. Genel anestezi altında yapılan bu ameliyattan sonra hastalarımızı 1 gece hastanede misafir ediyoruz. Dren çekilmesi sonrası hastanın pansuman ihtiyaçı kalmaz ve dren çekilmesinden 2 gün sonra banyosunu yapabilir. Ameliyat sonrasında sporcu sütyeni giydirdiğimiz hastalarımızdan sporcu sütyenini 6 hafta kullanmasını istiyoruz. Bu sayede meme dokusu sütyenin şekillendirmesi ile değil kendi ağırlığıyla olması gereken yere oturuyor. 

Meme küçültme ameliyatından sonra hastalarımızın günlük aktivitelerine olabildiğince çabuk dönmelerini istiyoruz. Bir hafta içinde günlük aktivitesine dönen hastalarımızın yara iyileşmeleri 15. günde tamamlanır ve hastalarımızı 3. Haftadan itibaren daha güzel yara izleri kalması için silikonlu iz giderici kremler kullanmaya başlar. Ben bu kremlerin 3 ay kullanılmasını öneriyorum. 

Meme küçültme operasyonundan 10 gün sonra hasta yürüyüş yaparak spor yapmaya başlayabilir. Yoğun spor aktivitesi içinse hastalarımıza 6 hafta beklemelerini öneriyoruz.  Tüm bu süreçlerin sonunda hastalarımıza sırt ağrısına neden olmayan, izleri güzel iyileşmiş, olması gereken yerde ve boyutta, formunu koruyan bir meme şeklini kazandırmayı hedefliyoruz.