Popoya Yağ Enjeksiyonu (Brazillian Butt Lift, BBL)

Günümüzün değişen beden ve güzellik algıları ile artık kadınlar daha ince bel ve daha geniş ve yuvarlak kalçalara sahip olmak istiyorlar. Özellikle sosyal medya platfomlarında bulunan ikonik karakterler bu algının ve isteğin daha da pekişmesini sağlıyor.

Popoya yağ enjeksiyonu ameliyatı sadece yağ enjekte edilerek poponun büyütülmesini içermez aynı zamanda enjekte edilecek yağın alındığı bölgelerde de incelmeyi sağlar. Hastanın gövdesini bir bütün olarak düşünüp popoyu daha büyük göstermenin beli inceltmeden geçtiğini unutmamalıyız. Bu amaçla karın , karın yanlar (love handle), sırtın alt ve üst bölgelerine yapılacak liposuction ile bu bölgeler inceltilerek poponun gövdeden ayrıldığı yer daha belirgin hale getirilerek ideal popo-bel geçişi sağlanır. Ben bu alanlara yaptığım liposuction işleminde daha iyi bir şekillenme sağlaması açısından Vaser (ultrasonic liposuction) ve PAL (power assisted liposuction) yöntemlerini kombine ederek kullanıyorum.

Liposuction ile alınmış yağlar belirli işlemlerden geçirilip saf yağ dokusu haline getirilir. Bu yağlar her iki popo yarımına eşit olacak şekilde cilt altına ve derin dokulara enjekte edilir. Bu enjeksiyon esnasında kalçada bulunan kas yapılarına enjeksiyon yapılmaması ameliyat güvenliği açısından önemlidir. Popoya enjekte edilen yağları %40 kadarı vücud tarafından emilir. %60 kadarı ise enjekte edildiği bölgede ömür boyu kalır. Bu nedenle emilecek miktarı hesaba katarak normalden bir miktar fazla yağ enjekte edilir.

Popoya yağ enjeksiyonu sonrasında hastaların 3 hafta kadar sırt üstü yatmamaları ve otururken BBL yastığı adını verdiğimiz özel yastıklar kullanmaları gerekir. Hastalarımızdan ameliyat sonrası giydirdiğimiz korseleri 6 hafta kullanmalarını istiyoruz. Popoya yapılan enjeksiyonlar sonrası daha yuvarlak ve pürüzsüz kalçalar elde edebilmek için hastalara 3 hafta kadar vücud yağı kullanarak kalçalarına masaj yapmalarını tavsiye ediyoruz.

Genel anestezi altında yapılan ve yaklaşık 3 saat süren bu operasyondan sonra hastalarımızı 2 gece hastanede misafir ediyoruz. Ameliyat sonrası yaptığımız baskılı pansumanları ameliyattan sonraki 3. günde çıkarıp hastalarımıza yeni korselerini giydiriyoruz. Yaklaşık 10 gün içinde hastalar normal hayatlarına dönebiliyor. Özellikle spor yapan hastalarımızın yaklaşık 3 hafta kadar squat ve benzeri kalça hareketleri yapmamaları gerekir. 3 haftadan sonra hastamız normal spor aktivitelerine dönmeye başlayabilir, 6 haftanın sonunda bir kısıtlama olmadan egzersizlerini yapabilir.

İletişim

ErkekKadın

İletişim

ErkekKadın